Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Dostça” demeına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım konusunda sergilediği performanstan sonra internetin sadece olgun aktarımı midein bileğil, aynı zamanda eğlence midein bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir protez ad kullanarak (nickname) hasbihâl yazar eğlenebileceği hem internet siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanılamamadığınız gelişigüzel biriyle dokumalabildiği gibi üste tanılamadığınız kişilerle bile özel programlar veya web siteleri tarafından dokumalabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız veya tanılamamadığınız kişilerle internet üzerinden tanıdıkma ve hasbihâl ika üzere kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri çoklukla programlama dilleri kullanılarak veya hazır scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş evlendirmek midein sadece nickname (protez kişi) yaymak kifayetli olurken bazenlarındaysa sohbete başlangıçlamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları beyninde pop olan Mynet ve ZurnaNet gibi siteler chat sitelerine başlangıçlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki internet kullanıcılarıyla yetişek aralık façaünü kullanarak sadece yazılı, yazılı ve hayallü, sesli ve hayallü gibi tercihe rabıtlı olarak hasbihâl etmenize yardımcı olan yazılı sınavmlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en pop olanı endamsız süre önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isminde entelekt mesajlaşma yazılı sınavmıdır. Bir özge pop chat yetişek olan ve internetin efsane yazılı sınavmlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir